Partneři aneb s kým spolupracujeme

Naše činnost by se neobešla bez spolupráce s přáteli z jiných organizací a spolků. Uvádíme ty nejdůležitější partnery...
 

Zelená pro Pardubicko

Pardubický spolek, se kterým intenzivně spolupracujeme nejen na velkých případech, týkajících se městské zeleně (Tyršovy sady, Přednádraží, Přírodní park Červeňák), ale i v rutinní činnosti při dohledu nad přístupem úřadů ke stromům.
Zelená pro Pardubicko se ale věnuje i dalším důležitým případům. Významná byla například jejich aktivita proti záměru spalovny v Rybitví. Aktivně se vyjadřují i k záměru splavnění Labe a protestují proti narušení přírodní lokality Louky u Přelouče.
 
 

Iniciativa Přírodní Park Červeňák

Od roku 2015 se spojila řada pardubických spolků, politických stran i jednotlivých občanů do boje za záchranu území bývalého vojenského cvičiště v Pardubicích. Spolu s nimi bojujeme za to, aby se z tohoto území stala veřejně přístupná rekreační zóna.
 
 

Frank Bold

S touto právní kanceláří máme několik let podepsanou spolupráci o bezplatné právní pomoci. Frank Bold (dříve Ekologický právní servis) je právní kancelář, věnující se speciálně podpoře občanských aktivit a ekologickým sporům. Za poslední roky nám jejich odborníci a stážisté neocenitelně pomohli v řadě případů, kde bychom bez kvalitní právní pomoci nedosáhli nic.